top of page
FaceApp_1633402591352_edited.jpg

‘ZAMAN KAYBI PARA KAYBI DEMEKTİR!’ SEYMAYKA

Bu yazımda posta sistemine dikkat çekmek istiyorum. En son yaşadığım bir olayı sizlere aktarmak isterim.


Avustralya’nın Victoria eyaletindeki yerel posta sistemi AUSPOST ile Dandenong bölgesine bir ürün yolladım. Özellikle, Victoria eyaleti dedim çünkü şuan bu bölge Avustralya içerisinde kısıtlama yaşayan eyalettir.

Postam, arabayla yarım saatlik bölgeye Express AUSPOST ile10 gün içerisinde vardı. Dandenong Amazon depolarından bir tanesine gönderdiğim postanın 10 gün gecikmesi demek bu ürünün ayrıca sayıma girmesi, depoya girmesi ve en son uygun konumda ürünün Amazonda Prime olarak yayınlanması demektir ki bunlarda 2 günü alır ne yazık ki.. Fakat geçen bu süre zarfında önümüzdeki satıcı 2 iken 5 olmuştur. Yani rakiplerinizdeki bu artış size satış ortamında fiyat indirimine gitmenize ya da daha da fazla bekleyip rakiplerinizin ellerindeki ürünleri bitirmesini beklemenize neden olur. Şu şekilde anlatmam gerekirse $60 satacağınız ürünü, rekabetle birlikte yavaş yavaş $55’a indirmek zorunda olmanız size her üründen nerdeyse ortalama $5 kayıpla birlikte toplam 100 adet üründen ortalama $500 dolar ekstra kârdan kayıp yaşatır.

Bazen hesaba katmıyoruz belki ama bu mecrada özellikle posta sistemine dikkat çekmek istedim. Özellikle, Victoria eyaleti dedim çünkü diğer eyaletlerde böyle bir durum söz konusu değil. Avustralya’nın Victoria Eyaletinde şu an yaşanan, özel bir durum. Bundan dolayı şu an eğer Victoria eyaletinde e-ticaret yapıyorsanız sıkıntılı bir durum söz konusu. Sıkıntılı bu günlerin bitmesi dileğiyle…

Bundan sonra sizlerle E-ticaret yazılarımla Dünya gazetesinde birlikte olacağım ve tecrübelerimi sizlerle paylaşacağım.

Sağlıcakla kalın

8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

ŞEYMA

 

YAMAN

 
 

Kazanmak için Kaybedecek kadar korkusuz olmak lazım!

Kazanmak için gereken her şey burada!

bottom of page