top of page
FaceApp_1633402591352_edited.jpg

SATIŞA BAŞLAMAYA HAZIRIZ!

Güncelleme tarihi: 24 Nis 2021


Kendi markanızı üretmek istiyorsunuz ve Amazona ürün yollamaya hazırsınız ama bir problem var. Seçeceğiniz ürün de kararsızsınız. Ebay da satış rakamlarını görmek kolay! Sold listesinden direk satış yapılan ürünleri ve adetleri görebilirsiniz. Fakat Amazon da bu o kadar kolay değil.

Peki Amazon da ne kadar satış yapıldığını nasıl anlarız?

Birçok program var. Ben size kendi kullandığım 2 programı sunmak isterim. Helium 10 ve Jungle scout. Bu programlara aylık ya da yıllık üye olup Amazon da ne kadar cirolarla ve satış adetleriyle birlikte her şeyi görebilirsiniz. Satıcıların günlük satış adetlerini gördüğünüzde şaşıracaksınız!

Ayrıca, her ay Amazona Professional hesap için 39.99 Usd aylık ücret veririz. Her ürün için satış ücreti ödemek istemiyorsanız $39.99 seçmen daha mantıklı. Amazon calculate programına ürünü aldığın fiyatı ve satış fiyatını girersen sana tüm kesintileri çıkarıp ne kadar kâr elde ettiğini gösterir. Amazon maalesef eBay gibi değil daha fazla teferruat içeren bir satış platformu. Size önceki yazımda da bahsettiğim gibi Amerika Amazonunu öneririm. İnternete yazdığınızda Çinlilerle ilgili enteresan şeyler okuyup korkabilirsiniz. Ama sakın öyle düşünüp satış yapmaktan vazgeçmeyin!

Amazondaki Çinliler aslında Çin’deki fabrikalar

Amazondaki Çinliler aslında Çin’deki fabrikalar. Duyduğumuzda bile nasıl olacak şimdi diyoruz içimizden, nasıl olur da fiyatta rekabet edebiliriz! Eğer ürünü Çin’den alıyorsanız fiyat rekabeti zor olabilir ama ürünü Türkiye’den ya da daha farklı bir ülkede yaptırıp satacaksanız kurdan ve kaliteden kazanabilirsiniz.

Amazondaki Çinliler şu şekilde tehlikeli olabiliyor; diyelim ki çok satan bir ürünü buldunuz ve hemen bende bu ürünü satmalıyım deyip ürünü Çin’de ürettirip Amazona yolladınız. Sattığınız ürün marka tescili olan ve bir Çinli ye ait olan ürünse yandınız. Ürünlerinizi alabilir ya da size o ürünü orada sattırmayabilir! O yüzden size tavsiyem başka insanların üretmiş olduğu marka tescili olan ürünün altına girmeyin! Kendi markanızı Amerika da tescil ettirin ve Amazon da satışa başlayın! Amerika da marka tescili avukatlar yardımıyla oluyor ya da Avustralya da ilk olarak marka tescili yapın sonra Amerika da tescil ettirmek daha kolay olur ama zaman alır. İsim hakkını aldıktan sonra Amazon da ürün satmak daha kolay. Artık o hak size ait kimse gelip sizin listenize giremez! Harika satışlar yaparak milyon dolarlarda kazanabilirsiniz ya da maliyet hesabını iyi yapmayarak kâr elde ettiğinizi düşünüp zarar da yapabilirsiniz.

Ürünü hangi hızda ve fiyatta satarsanız kazanırsınız? Bir sonraki yazımda bu konuyla ilgili bilgileri detaylı bir şekilde sizlerle paylaşacağım.

Sağlıcakla ve mutlu kalın;)

Şeyma Yaman1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

ŞEYMA

 

YAMAN

 
 

Kazanmak için Kaybedecek kadar korkusuz olmak lazım!

Kazanmak için gereken her şey burada!

bottom of page