top of page
FaceApp_1633402591352_edited.jpg

REKABET EDERKEN NASIL KAZANIRIZ ?

‘Bir yerde rekabet çoksa satış yapma ihtimaliniz normalden daha yüksektir.’

Ürün araştırmamızın en önemli kısmı olan ‘satıcı kitleleri’ kesimi benim için en önemli analizlerden biridir. Bizler bunu Hairbrush kategorisinde hangi satıcılara göre nasıl şekillendiririz?


Hairbrush ortalama Avg.Price $12.81, ortalama yorumu 5,522 ve Success Score 16 olan bir üründür. Eğer siz bu ürünü, binlerce dolar değerinde ya da binlerce TL değerinde Amazon paketi satan Youtube’de reklamını yapan bir ton adama sorarsanız bu piyasaya yaklaşmayın der! Ama ben size aksini söylüyorum rekabetin olduğu yere girin!! Eğer bir yerde rekabet çoksa satış yapma ihtimaliniz normalden daha yüksektir. Peki sen neye göre satış yaparsın? Maliyetin oldukça düşük olmalı, sen bu piyasadaki en düşük satış fiyatına sahip olmak için uğraş. Ve yorumlar oldukça önemlidir. Amerika Amazonu için maalesef üzülerek söylüyorum yorumlar satın alınıyor. Avustralya da böyle bir durum henüz yok. İşin içine girdikçe her şey çorap söküğü gibi ilerliyor. Tek yapman gereken cesaretli olman, çünkü şuan sizlerle paylaşacağım satıcıların sizlerden bir farkı yok!

HairBrush kategorisindeki ilk isim aylık $290,062 ciro tek renk ürün ile Crave Naturals adında bir firma. Gariptir ki bu firma sadece tek çeşit hairbrushtan 5 renge sahip bir Çinli fabrika ya da senin benim gibi satıcı. Yorumlarına baktığımda 31,331 yorum ve yorumlar kompozisyon şeklinde bitmeyen paragraflardan oluşuyor. Buradan anlaşıyor ki satın alınmış yorumlar oldukça fazla. Satış fiyatı $11.88 oldukça güzel bir satış fiyatı ve liste puanı 9.96. Eğer maliyette bu adamla yarışırsam ve listemi de iyi bir yerde yaptırırsam ki Amazon listesi ve fotoğrafları çeken yerler var. Listemi 10 üzerinden 10 yapabilecek ve küçük rakamlarla bu işi yapan kişiler var. Tek problem yorumlarda nasıl bu adamın önüne geçebilirim? İlk listeyi hazırladın ve ürün yayına girdi. Her şeyde ön de ilerliyorsun, satış fiyatı en iyisi sende üstüne listen 10 üzerinden 10 ve Brand Register kısmına kayıtlı olduğun içinde video koyabiliyorsun. Peki şimdi müşteri sana nasıl ulaşacak, seni nasıl bunca güçlü satıcılar arasından görebilir? Yine özellikle üstüne basarak korkma diyorum çünkü sıfır yorumlu bir satıcının bile aralarından sıyrılarak satış yaptığını gördüm. İlk başta kendi çevrene sat ve sayfa yorumu topla veya Facebook’tan reklam yaparak Amazon satışı yapabilirsin. Amerika Amazonu için ekstra yorum satılan yerler var. Ayrıca tek bir ülke piyasasından gitme, Global Amazon sayfası oluştur. Eğer 2 ülkeden satarsan yorumların 2’ye katlanır bu sayı daha fazla olursa seni kimse tutamaz.

Hair Brush kategorisindeki ikinci isim Wet Brush. Satıcısı Amazon ve aylık cirosu $286,959. Satış fiyatı $15.55 ve liste puanı 10 üzerinden 10. Daha önceki yazılarımda Amazonun bazı küçük markalarla anlaşıp onları nasıl bünyesine kattığını yazmıştım. İşte bu gördüğümüz marka aslında Çin’deki fabrikalardan başkası değil. Ben bu satıcıların fabrika olup olmadığını nasıl anlıyorum? En önemli kısım sattıkları çeşitlere bak, fabrikalar tek çeşit ağırlıklı giderler. Hairbrush satan fabrika çanta satmaz. Eğer satıyorsa onlar fabrika değil sen ve ben gibi satıcılardır ya da fabrika kendi işini bırakmıştır. Amazonun mantığı benim en sevdiğim mantık. Satılacak her şeyi satması! Amazonun girdiği piyasalar en hareketli piyasalardır. O piyasalardan korkmayın tabi ki satamayacağına inandığın ürünü de sırf Amazon satıyor diye de satma.

Hair Brush kategorisindeki üçüncü isim Osensia. Sadece saç ürünleri satan ve kendi alanında markalaşma yolunda giden bir firma. İzlediği yol Çinli fabrikaların izlediği yoldan tamamen bağımsız. Aylık cirosu $186,635 ve liste puanı 9.92 ve yorum sayısı da 10,461. Ben, marka olma yolunda gitmek istemiyorum amacım sadece satış yapmak diyorsan bu firmayı kendine rakip olarak görme derim. Sattığı ürün profesyonel bir fön fırçası. Diğer saydığım iki hairbrush çeşidinden biraz farklı bir çeşit.

Benim sana tavsiyem ilk sıraya oturan gayet basit tek çeşitten beş renk satan satıcı gibi olmayı hedef al. Sen buna sadece tek renkle başla ve basit bir hairbrush seç. MALİYETLE YARIŞ en ucuz ürünü ben satacağım de ve satışa başla! Ortalama kaliteyi yakala ve yorum sayısına odaklan. Bu esnada reklam vermeyi sakın unutma.

Her geçen gün hayatı daha fazla umutla ve mutlulukla yaşamamız ve hayata daha sıkı bağlanmamız temennimle…

3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

ŞEYMA

 

YAMAN

 
 

Kazanmak için Kaybedecek kadar korkusuz olmak lazım!

Kazanmak için gereken her şey burada!

bottom of page