top of page
FaceApp_1633402591352_edited.jpg

AMAZONDA KÂR ELDE EDECEKKEN ZARAR ETMEK !

Her birimizin istediği tek şey zarar etmemektir! Nasıl kâr ederiz peki? Binlerce dolarlık amazon eğitim setine buradan yavaş yavaş başlayarak öğrenebilirsiniz. Şimdi en önemli kısmı sizlere aktaracağım “Kâr ve Zarar.”


Hepimizin bildiği gibi $2 aldığımız bir ürünü $10 satarsak $8 kâr elde ederiz ama Amazon da işler böyle yürümüyor! Peki nedir bu Amazonda ki kâr zarar hesaplaması? Nasıl olur da $2 aldığımız ve $10 sattığımız ürün bize zarar ettirir?

İlk olarak Amazon Avustralya için hesaplama yapalım (aynı rakamlarla hesabımızı yapalım). Ürün maliyetimiz $2 olsun, satış fiyatımız da $10 olsun. 2000 adet ürünümüzü Amazon deposuna yolladık. Aylık tek adet ürünün Amazon deposunda bekleme ücreti $0.01, ( Bu ücret ürünün büyüklüğüne göre değişir. Ufak bir ürün olarak seçtim)

Amazon fulfillment ücreti ürün başına $3.43 dır. (Amazon ürünü paketler postalar her şey fulfillment içindedir). Şimdi gelelim sonucunda aylık tek ürün sattık. Gereken reklamı yapmadık hesapla ilgilenmedik ve sadece ürünü depoya yolladık ve şans eseri satmasını bekledik! Tam tamına $16.13 ZARAR ettik! Eğer biz Amazon hesabımız üzerine daha fazla çalışıp reklam yapsaydık ve 1 ürün yerine 10 ürün satsaydık ne olurdu? Ürün başına $1.87 kâr, toplam aylık 10 ürüne $18.70 kâr elde ederdik. Peki, biz ürünü satacağımıza inanmıyoruz ve depoya ben 2000 ürün değil de 200 ürün göndersem yeter diyoruz ve aylık 10 ürün satıyoruz peki şimdi ne kadar kâr elde ederiz? Ürün başına $3.67 ve toplamda $36.70 kâr elde ederiz. Bu size verdiğim örnekler sadece tek bir ürün çeşidi ve minimum adet ürün satışları! Ve tabiki bu platform sadece Amazon Avustralya için.

Burada dikkate alacağımız en önemli unsur satamayacağına inandığın ürünü sakın depoya yollama!

Çünkü, kaldığı gün boyunca depolama ücreti verirsin. Ürün reklamına önem ver ve ne olursa olsun maliyeti düşük ürünü seç! Ürün reklamı manuel ve otomatik olarak değişiyor. Avustralya olduğumuz için şanslıyız, çünkü Amazon manuel reklamlar için özellikle arayıp yardımcı olabiliyor bu durum sizin satışlarınıza bağlıdır.

3 trilyon dolarlık pastadan dilim almak istemez misiniz

İnanın bana satılamayacak hiçbir ürün yoktur!

Sadece ne kadar hızlı satabilirsiniz buna adapte olun. O yüzden piyasa araştırmasını çok iyi yapın. Amazon da hangi ürün ne kadar satılıyor bunu gösteren programlar var. O programları önceki yazılarım da paylaşmıştım oradan yararlanabilirsiniz. Amazon 1 trilyon dolarlık satış hacmine sahip bir platformdur ve önümüzdeki yıllarda 3 trilyon dolara çıkması ön görülüyor. Bu pastadan bir dilim de siz almak istemez misiniz?

Bundan sonraki yazım asıl Amazonun ana durağı Amerika Amazonu olacaktır. Kesinlikle okumanızı ısrarla tavsiye ediyorum. Çünkü, bu eğitimler binlerce dolarlık eğitim setleri altında bizlere sunuluyor ve youtube de bu eğitimlerle ilgili konuşan kişiler sadece para kazanmak için insanlardan üyelik ve Amazon dersleri adı altında pek çok ücretler alıyorlar. Aklınıza takılabilecek her noktayı kendi düşüncelerimde sizlere iletmeye çalışıyorum. Umarım sizlere azcıkta olsa yardımcı olmuşumdur.

Kendinize her geçen günden daha iyi bakın ve sağlıkla dolu, kucak dolusu mutluluklar dilerim.

Şeyma Yaman

SEYMAYKA


2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

ŞEYMA

 

YAMAN

 
 

Kazanmak için Kaybedecek kadar korkusuz olmak lazım!

Kazanmak için gereken her şey burada!

bottom of page